czwartek, 13 września 2012

"Poznanie przyrody nie jest przyrodą" - zapraszam na zbiorową wystawę w Parku Jordana, 14.09.12. godzina 20:00
Przestrzeń Parku Jordana jest wspaniałym miejscem odpoczynku i rekreacji, ważnym punktem spotkań mieszkańców i turystów. Jednocześnie może być niezwykle ciekawym przykładem przestrzeni ekspozycyjnej wyzwalającej energię twórczą.

Sztuka współczesna w otoczeniu przyrody może z powodzeniem podjąć dialog pomiędzy natura a kulturą oraz zgłębiać jej tajemnice. 
Założeniem wystawy jest potraktowanie parku, jego przyrody i infrastruktury jako miejsca do subtelnych interwencji artystycznych. Każda z prac po
wstałych na potrzeby ekspozycji odnosić się będzie do lokalnego kontekstu: wizualnego, dźwiękowego czy ikonograficznego. Równocześnie wystawa będzie rodzajem gry terenowej. Po zachodzie słońca, gdy odsłania się inne, nieco bardziej surrealistyczne oblicze interesującej nas przestrzeni, widz z latarką i mapą w ręku przemierzał będzie parkowe zakamarki w poszukiwaniu ukrytych dzieł. Będzie musiał zdać się na swój zmysł obserwacji oraz nadstawić uszu, odkryć podświadomość parku,
Podczas swojego działania artyści sięgać będą po różnorodne środki wypowiedzi, adekwatne do pomysłu swojej interwencji, oraz do nocnych warunków ekspozycji : instalacje dźwiękowe, wizualne, performance itp. Wszelkie interwencje odbywać się będą z poszanowaniem zieleni i innych walorów parku. Powstawać będą w trakcie kolejnych dni-nocy. Wystawa będzie okazją do innego, nieco uważniejszego spojrzenia na Park Jordana, jego historię i dzisiejszy wygląd, zatarte oblicze wychowawcze.

Prosimy uczestników o zabranie ze sobą latarek.

Artyści

Przemek Branas i Maciej Kulig, Anna Barszcz, Monika Chlebek, Szymon Durek,
Bartosz Kokosiński, Magda Lazar, Kolektyw Roboczogodzina, Michał Smandek,
Paulina Stępień, Piotr Swiatoniowski

Kurator Szymon Maliborski

Park Jordana, Kraków
Wystawa trwa do 14.09- 16.09 2012
Wernisaż 14.09 godz. 20. 00. Oglądać najlepiej po zmroku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz